بروزرسانی
96/08/26
ارسالی توسط

توضیحات

مجتمع باغ زعفرانیه یک پروژه مسکونی خصوصی است که در سال ۲۰۰۷با ۶۴ واحد مسکونی و مساحت ۳۸۰۰۰ متر مربع، در ۱۲ طبقه بالا و ۳ طبقه زیر زمین توسط مشتری سفارش داده شده است  و در بخش‌های شمالی تهران قرار دارد .

 

روند طراحی:

به‌عنوان اولین عامل بارگذاری توده‌ی ساختمانی در طراحی مجتمع مسکونی باغ زعفرانیه موردتوجه قرار گرفت. به‌ این‌ترتیب کل زیربنا در قالب دو بلوک ساختمانی جدا از هم روی زمین سازماندهی شد که در قسمت‌هایی از زیرزمین به هم متصل هستند.

 

 

مفهوم جعبه گیاه (Plant Box) به‌عنوان نماد تعامل انسان شهرنشین با طبیعت ،برای ساماندهی حجم موردتوجه قرار گرفت. بازیافت آب باران ، زمینه استفاده  گسترده از پوشش گیاهی درختی در ساختمان را پدید آورد.

 

 

وجود پوشش گیاهی در طبقه‌ پایین منجر به ایجاد حریم و منظری مناسب برای هردوطبقه می‌شود.قرارگیری توده‌ی سبز در حفره‌ها و پیش‌آمدگی‌های طبقات مختلف حجم و تأثیر متقابل منظر و حریم، برای اکثر واحدهای مسکونی، به‌ویژه برای طبقات بالایی، چشم‌اندازهای مناسبی پدید می‌آورد.

 

 

اصلی ترین  مصالح نما را لایه سبزی از درختان تشکیل می دهند که در فصول مختلف و در طول سال چهره پویا و زنده ای به آن می بخشند و با سن پروژه رشد می کنند. سطوح بتنی سازه در بخش‌هایی از فضاهای عمومی و خصوصی حفظ شده است که از هزینه نما و نازک کاری داخلی کاسته است.

 

 

یک باغ سقفی با مساحت ۲۰۰۰متر مربع، باغ سبزیجات و محلی برای جمع شدن افراد، به عنوان چشم انداز محیط اطراف، با دید عالی و حفظ حریم خصوصی کافی وجود دارد.(در فضای باز زندگي كردن).

 

 

بیش از ۳۰نوع متنوع  آپارتمان  از ۲۲۰ تا ۷۵۰مترمربع طراحی شده که هر کدام به لحاظ اندازه و چیدمان متفاوتند. حداقل ۶۵ % از محیط آن‌ها با خارج مواجه است ، که فرصت‌های خوشایندی را برای دید ایجاد می‌کند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر


CAPTCHA Image
Reload Image
بدون دیدگاه
دیدگاهی ارسال نشده است !