بروزرسانی
96/08/19
ارسالی توسط

توضیحات

زنان مهم در معماری و طراحی

 

 

Zaha Hadid-1

زاها حدید ملیتی عراقی,بریتانیایی داشت که در تاریخ ۳۰ اکتبر ۱۹۵۰ میلادی در بغداد به دنیا آمد. او دوران اولیه تحصیل خود را یکی از مدرسه های کاتولیک فراننسوی زبان، در بغداد سپری کرد. بعد از آن به دلیل داشتن علاقه، تشویق و حمایت خانواده بعد از اخذ مدرک ریاضیات در دانشگاه آمریکایی بیروت، در مدرسه معماری ( AA ) واقع در لندن ثبت نام کرد و به ادامه تحصیل در این دانشگاه پرداخت. حیطه گسترده فعالیت‌های زاها حدید شامل  معماری، طراحی داخلی، طراحی صحنه و اشیا، ایستگاه‌های قطار، هتل‌ها، موزه‌ها و مجموعه‌های صنعتی، فرهنگی و ورزشی است. وی در حالی که در بیمارستان تحت درمان برونشیت قرار داشت در اثر بیماری قلبی در سال ۲۰۱۶ در سن ۶۵سالگی درگذشت.


 

Denise Scott Brown-2

دنیس اسکات براون ( زاده ۳ اکتبر ۱۹۳۱ در آفریقا )است. او آثار فرهنگی محبوب را به قلمرو معماری آورده است و درک ما از رابطه بین طراحی و جامعه را شکل داده است. به دلیل اغراق در سبک‌های تاریخی و گنجاندن شمایل فرهنگی در طراحی ساختمان مشهور است .

“کمتر خسته کننده است. “- رد سادگی مدرن‌گرایی و پاسخ به استدلال میس ون در روهه.


 

Neri Oxman-3

Neri Oxman معمار و طراح ، مسئول و پروفسور بخش توسعه شرکت سونی و استاد علوم و هنرهای رسانه ای در آزمایشگاه رسانه ی دانشگاه ام.آی.تی است. هدف آکسمن یکجا جمع کردن ارتباط بین ساخت، محیط طبیعی و زیستی است که این کار را با به خدمت گرفتن اصول طراحی الهام گرفته شده و مهندسی شده از طبیعت و پیاده سازی آنها در مسیر ابداع تکنولوژی های طراحی جدید انجام می دهد.دامنه ی فعالیت های وی طراحی معماری، طراحی محصول، طراحی مد و فشن و هم زمان با این ها طراحی تکنولوژی های جدید برای ساخت و تولید دیجیتال را در بر می گیرد.


 

Julia Morgan-4

جولیا مورگان ( ۱۸۷۲ – ۱۹۵۷ ) اولین زنی بود که برای مطالعه معماری در مدرسه معتبر هنرهای زیبا در پاریس ، فرانسه تحصیل کرد و اولین زنی بود که به عنوان معمار حرفه‌ای در کالیفرنیا کار می‌کرد . مورگان در طول ۴۵ ساله کار خود بیش از ۷۰۰ خانه ، کلیساها ، ساختمان‌های اداری ، بیمارستان‌ها ، فروشگاه‌ها و ساختمان‌های آموزشی شامل قلعه معروف هرست را طراحی کرد . در سال ۲۰۱۴ ، ۵۷ سال پس از مرگش ، مورگان اولین زنی بود که مدال طلای AIA را دریافت کرد .


 

Farshid Moussavi-5

موسوی در سال ۱۹۶۵ در ایران متولد شد و در سال ۱۹۷۹ به لندن مهاجرت کرد . او در رشته معماری در دانشکده معماری لندن فارغ‌التحصیل شد . موسوی در سال ۱۹۹۵ به شهرت رسید .از سال ۲۰۰۶ ، او استاد معماری در دانشگاه هاروارد بوده‌است . او نویسنده نقش تزیین ( ۲۰۰۶ ) ، عملکرد فرم ( ۲۰۰۹ ) و تابع سبک ( ۲۰۱۵ ) ، براساس تحقیق و تدریس در هاروارد است .موسوی از زمان آغاز به کار با شرکت خود در سال ۲۰۱۱ ، رزومه خود را با پروژه‌هایی که شامل فروشگاه ” ویکتوریا بکهام ” ( لندن ) ، موزه هنرهای معاصر ( کلیولند ) ، موزه هنرهای معاصر ( کلیولند ، اوهایو ) و مجموعه مسکونی وزارت دفاع ( پاریس ) است , کامل کرده‌است.


 

Kazuyo Sejima -6

Kazuyo Sejima یک معمار پرکار ژاپنی است که به خاطر طراحی‌های تمیزش و مدرن مشهور است . حرفه او در سال ۱۹۸۱ آغاز شد ، زمانی که او از دانشگاه زنان ژاپن فارغ‌التحصیل شد .در طی دوره حرفه ای او پروژه های متعددی را در سراسر ژاپن، ایالات متحده و اروپا، از جمله موزه جدید نیویورک و غرفه شیشه ای برای موزه هنرهای طلایی در اسپانیا طراحی کرده است. Sejima بیش از 22 جایزه معتبر را در طول حرفه خود کسب کرده است، از جمله جایزه معماری Pritzker 2010.


 

Diana Agrest-7

علی رغم موفقیت وی به عنوان یک معمار، Agrest به خاطر رویکرد پست مدرنیستی او به احیای شهر / ساختمان و شهرنشینی شناخته شده است. او در واقع پنج کتاب را در این زمینه نوشته است و در تعدادی از دانشگاه های بسیار محترم در سراسر جهان دوره “تئوری معماری” را آموزش داده است. در طول زندگی حرفه ای خود، Agrest تعدادی از جوایز و افتخارات دریافت کرده است، از جمله پیشرفت به عضو موسسه آمریکایی معماران.


 

Jeanne Gang-8

معروف ترین پروژه او تا به امروز، بدون شک Aqua، آسمان خراش منحصر به فرد شیکاگو است که تبدیل به مشهورترین نماد موجی شده است. Aqua در سال ۲۰۰۹ به پایان رسید و سومین ساختمان بزرگ در جهان است که توسط یک زن طراحی شده است و همچنین بزرگترین پروژه ای که تا کنون به یک شرکت آمریکایی هدایت شده توسط یک زن اختصاص داده شده است.


 

Odile Decq-9

Odile Decq معماری است که با تخیل کار میکند . ادیل دق در سال ۱۹۵۵ در فرانسه متولد شد. معمار و برنامه ریز شهر، فعالیت خود را از سال ۱۹۷۸ آغاز کرد او پس از اداره آژانس خود برای چند سال ، با Benoit Cornette در سال ۱۹۸۰ هم‌کاری کرد و شرکت معماری ODBC را تاسیس کرد . به غیر از یک سبک ، نگرش یا یک فرآیند ، کار Odile یک جهان کامل را شکل می‌دهد که در برگیرنده برنامه‌ریزی شهری ، معماری ، طراحی و هنر است .


 

-10 ( به درخواست شخص معرفی شده مشخصات و عکس حذف گردید)

ارسال نظر


CAPTCHA Image
Reload Image
بدون دیدگاه
دیدگاهی ارسال نشده است !